Bransoletki srebrne – co należy o nich wiedzieć?

Srebro to materiał, który od bardzo dawna dobrze kojarzy się ludziom. Wiele lat temu postrzegano je jako remedium na różne choroby oraz środek odpychający nieczyste moce. Nawet w dzisiejszych czasach, pozytywne cechy srebra są dostrzegane w różnych gałęziach przemysłu.

Dla przykładu, jest ono częstym składnikiem przeciwbakteryjnych past do zębów. Jednym z pierwszych skojarzeń, które przychodzi nam jednak do głowy, jeśli spyta się nas o wyroby ze srebra, jest biżuteria. Dlaczego srebrne bransoletki są tak popularne? Jak wybrać te najodpowiedniejsze? Odpowiedzi na te pytania udzielimy w niniejszym artykule.

Do jakich kreacji?

Ogromną zaletą bransoletek ze srebra jest to, że są one nie tylko tańsze od złotych, ale także zdolne do idealnego wkomponowania się w każdy rodzaj ubioru. Bez względu na to, czy mamy więc zamiar założyć sukienkę, czy też podstawową kombinację złożoną z dżinsów i t-shirtu, taki srebrny dodatek zawsze doda nam uroku. Co więcej, wybierać możemy spośród szerokiej gamy opcji, sięgając zarówno po ozdoby standardowe, jak i akcesoria z zawieszkami. Te drugie w szczególności pozwolą nam pokazać innym nasz styl, nie wymagając jednocześnie dodatkowych ozdób pokroju kolczyków.

W jaki sposób należy o nie dbać?

Podstawą jest tu wykorzystanie specjalnej kasetki, do której możemy schować nasze ozdoby po ich zdjęciu. Powód? Wyroby ze srebra źle znoszą przedłużone wystawienie na działanie powietrza, słońca i zmiennej temperatury. Objawem takich zniszczeń jest stopniowe czernienie biżuterii. Bransoletki ze srebra należy też ściągać przed kąpielą. Dotyczy to szczególnie miejsc, w których woda jest mocno chlorowana lub słona. I chociaż pojedyncza kąpiel nie zniszczy naszej srebrnej biżuterii od razu, tak ciągłe, długotrwałe ponawianie tej czynności szybko oszpeci naszą bransoletkę. Nie zapominajmy też o prawidłowym czyszczeniu takiej biżuterii. Wystarczy nałożyć na miękką szmatkę odrobinę pasty do zębów, po czym dokładnie wytrzeć nią bransoletkę. Taka prawidłowa eksploatacja pozwoli nam na cieszenie się zakupioną biżuterią przez bardzo długi czas.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.