Bransoletki męskie – z jakiego materiału?

Bransoletki męskie to akcesorium, które podoba się panom w każdym wieku. Dzięki szerokiej gamie materiałów i wzorów dostępnych na rynku, taka ozdoba nie tylko prezentuje się efektownie, gdy jest noszona sama, ale także dobrze współgra z naszym zegarkiem. W artykule tym podpowiemy, jakie materiały powinniśmy rozważyć podczas wyboru bransoletek. Kwestia ta ma bowiem wpływ na więcej czynników, niż tylko same walory estetyczne.

Pogodzenie bransoletki ze stylem

Jak wspomnieliśmy na początku, bransoletki męskie mogą być noszone wraz z zegarkiem. Odpowiednio dobrane kompozycje pozwolą nam nawet na dopasowanie dwóch bransoletek do zegarka, bez efektu nadmiernego bałaganu na ręce. Pozostaje więc pytanie: do jakiego stylu pasują? W większości przypadków, bransoletki te są przygotowywane z myślą o ubiorze luźnym, noszonym na co dzień. Skórzana bransoleta nie będzie bowiem najlepszym dopełnieniem marynarki. Wyjątkiem są tu droższe akcesoria, wykonane w całości z metali szlachetnych.

Jaki materiał wybrać?

Standardowo, bransoletki męskie wykonuje się ze srebra lub stali jubilerskiej. To pierwsze kojarzy nam się z bardziej szlachetnym wyjściem, lecz stal nie jest wcale wyborem złym. Po pierwsze, nie powoduje ona reakcji alergicznych na skórze. Po drugie, stal odznacza się większą wytrzymałością na czernienie oraz odkładanie się brudu.

Należy przyjrzeć się także materiałowi, z którego wykonany został pasek bransoletki. Jeśli jesteśmy aktywni fizycznie, dobrym wyborem będzie tu bransoletka z kauczukowym paskiem, odznaczającym się wysoką wodoodpornością. Paski ze skóry, chociaż szybko niszczejące pod wpływem wody, są z kolei rozwiązaniem idealnym dla panów, którzy stawiają na elegancję.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.