Bransoletki damskie – kiedy założyć jedną, a kiedy kilka?

Biżuteria to coś, co kochają niemal wszystkie panie. Często zastanawiamy się jednak, kiedy nasza bransoletka damska może być noszona sama, a kiedy wraz z innymi. Jak się bowiem okazuje, bardziej krzykliwe kreacje nie zawsze olśniewają. Szczególnie wtedy, gdy nie pasują one do sytuacji. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy Wam, kiedy wystarczy nam jedna bransoletka, a kiedy możemy nosić ich kilka.

Spotkania formalne

Jeśli udajemy się na pogrzeb, rozmowę kwalifikacyjną lub spotkanie stricte biznesowe, założenie kilku bransoletek nie jest najlepszym pomysłem. Taka mieszana kreacja, obfitująca w bransoletki damskie w kilku mieniących się kolorach, zwyczajnie nie będzie pasować. Co więcej, każdemu ruchowi naszej ręki towarzyszyć będzie donośniejsze grzechotanie, które również nie pomoże w pozytywnym odbiorze naszej osoby. Jeśli lubimy więc mieszane kreacje i noszenie kilku bransoletek naraz, w przypadku takich spotkań lepiej jest stonować czasowo nasz dobór biżuterii.

Imprezy i wyjścia

Więcej niż jedna bransoletka damska idealnie sprawdzi się z kolei we wszystkich pozostałych przypadkach. Czy to podczas wyjścia na miasto, czy też na imprezę sylwestrową, luźne spotkania to wspaniała okazja na to, aby móc popisać się swoim doborem biżuterii. Zwłaszcza, że to właśnie przez nasze bransoletki przemawiać będzie nasz gust. Nie wolno jednak zapominać o umiejętnym łączeniu takich ozdób. Po pierwsze, rozmiar każdej z bransoletek powinien być taki sam, lub przynajmniej zbliżony do siebie. Dzięki temu, żadne z akcesoriów nie zostanie przyćmione przez sąsiednie. Założenie małego łańcuszka tuż obok dużej, grubej bransolety nie jest więc najlepszym pomysłem.

Nie bez znaczenia jest tu także sam kolor. Podczas łączenia kilku bransoletek, dobrze jest postawić na biżuterię o zbliżonym do siebie kolorze. A jeśli już planujemy kombinację kilku barw, postawmy na zbliżone natężenie kolorów. Intensywnie żółta bransoletka będzie idealnie współgrać z akcesoriami neonowymi, zaś różowa – z pastelowymi. Pamiętajmy więc o tym, aby podczas doboru ozdób na wyjście kierować się nie tylko ich wyglądem, ale też naszą wyobraźnią.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.