Bransoletka z zawieszkami – dlaczego warto?

Nie ma bardziej wyszukanego, uniwersalnego prezentu dla kobiety, niż bransoletka z zawieszkami. Biżuteria tego typu towarzyszy ludziom już od początków cywilizacji. Początkowo oznaka statusu społecznego w Persji tudzież Asyżu, z czasem bransoletki tego typu stały się także popularnym połączeniem ozdoby z talizmanem.

Według wierzeń, zawieszki z konkretnymi symbolami przynosiły szczęście i zdrowie. W dzisiejszych czasach, akcesoria te wciąż podbijają serca miłośników biżuterii, pozwalając na znacznie prostsze ukazanie swojego stylu, niż bardziej tradycyjne rozwiązania o stonowanym designie. Jakie zawieszki dobrać dla drogiej nam osoby, aby prezent mógł się sprawdzić w pełni?

Zależnie od okazji

Dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji, bransoletka z zawieszkami jest idealnym podarunkiem, bez względu na okazję. Kwestią kluczową jest tu jedynie odpowiedni dobór. Dla przykładu, religijne zawieszki z krzyżem lub medalikiem są świetnym wyborem na prezent dla dziecka z okazji chrztu lub komunii świętej. Tego typu zawieszki zdają też egzamin w przypadku wszelkich świąt kościelnych.
Jeszcze inną okazją, z której możemy komuś podarować bransoletkę tego typu, są śluby i rocznice. Tutaj bardzo popularnym podarkiem są zawieszki, przedstawiające znak nieskończoności. Ciekawym dopełnieniem takiej ozdoby jest też dodatkowa zawieszka w formie kłódki. Ma ona na celu symbolizować stały związek, który nigdy się nie rozpadnie. Równie dobrym prezentem są także bransoletki z sercami, wykonanymi z kamieni szlachetnych. Akcesorium tego typu stanowić będzie wspaniały prezent na Walentynki lub Dzień Kobiet.

Sama bransoletka z zawieszkami może być wykonana zarówno ze złota, jak i srebra. Oba materiały cieszą się ogromną popularnością już od wielu stuleci, zaś to, który z nich wypada lepiej, jest kwestią jedynie naszych preferencji. Szukając biżuterii z zawieszkami, pamiętajmy także o tym, aby zawsze stawiać na wysoką jakość wykonania. W końcu prezent tego typu powinien być noszony latami, a niekiedy nawet przekazany kolejnemu pokoleniu. Za przykład może nam tu posłużyć znana polska marka SADVA, oferująca bransoletki i inne elementy biżuterii, wykonane z najwyższą dbałością o jakość.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.